Історія музею

hgjhfgjfgjfgjКомунальний заклад Ізмаїльської міської ради «Історичний музей О.В. Суворова» - один з трьох суворовських музеїв, що діють в Україні. Його експозиція знайомить з життям та діяльністю великого полководця, його епохою. 

Музей розташований в центральній частині Ізмаїла в невеликому  одноповерховому особняку - пам'ятнику історії та архітектури XIX ст. Він побудований у класичному стилі.

  

 

2hh

 

Першими мешканцями будинку в 1899 р. була сім'я Авраамових, глава якої, Іван Іоакимович, керував містом  у   1909-1911 рр.

 

3hh

 

В середині XX ст. в будівлі розміщувалися філії Національного банку Румунії, потім Державного банку СРСР.

Перша спроба створити музей була зроблена ще в дореволюційний час. Музей був заснований бессарабським губернатором постановою від 4 червня 1916 р. Однак рішення не вдавалося реалізувати протягом 30 років. До нього повернулися 15 червня 1946 р. Рішення облвиконкому поклало початок створенню Обласного Історичного музею ім. Суворова. Його відкриття відбулося 7 листопада 1947 р.

Музей змінював своє місце розташування тричі. Спочатку він розміщувався в одній з кімнат середньої школи № 2, з 1947 р. - в 3-х залах Будинку вчителя. У жовтні 1956 р. музей переїхав в свій нинішній будинок по вул. Пушкіна, 37.

Нова сторінка в житті музею відкрилася 4 жовтня 2009 р. Після масштабних ремонтно-реставраційних робіт він знову відчинив свої двері для відвідувачів, представивши їм оновлену експозицію.

Відділом музею є діорама «Штурм фортеці Ізмаїл російськими військами та українськими козаками 11 (22) грудня 1790 р.»

2jjДіорама розташована в унікальному спорудженні - будівлі турецької мечеті XVI ст. - пам'ятнику містобудування та архітектури національного значення, який є одним з небагатьох зразків середньовічної мусульманської архітектури, що збереглися на території України.

 

89fgh

У XIX ст. мечеть була освячена у Хресто-Воздвиженську церкву, яка неодноразово зазнавала часткової перебудови. У 1948 р. будівлю церкви, як пам'ятника старовини, було передано Обласному музею ім. О.В. Суворова (Ізмаїл - обласний центр з 1940 по 1956 рр.). У подальшому воно було звільнено від невластивих йому культових деталей християнства й відновлено в формах мусульманської архітектури

У 1973 р. в будівлі колишньої мечеті була відкрита діорама «Штурм фортеці Ізмаїл». Цій події передувало майже три роки кропіткої праці художників, а також зусиль колективів багатьох підприємств Ізмаїла.

Діорама створена майстрами батального живопису Студії військових художників імені М.Б. Грекова художниками Є.І. Данилевським і В.М. Сибірським. За час існування унікальний витвір греківські майстри реставрували двічі - в 2003 і 2013 рр.97cfc

1fgdfh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей Суворова та діорама являють собою єдиний історико-культурний комплекс, який є в наші дні найбільш популярним туристичним об'єктом.

 

Все права защищены. Использование материалов разрешается при условии ссылки © 2017

Powered by Warp Theme Framework