Експозиція

 

Ізмаїльський музей О.В. Суворова знайомить з життям і діяльністю великого полководця, його епохою. Музейна експозиція побудована за тематичним принципом.

996gПерший розділ розміщений у центральному парадному залі музею. Він присвячений одній із значущих подій в історії нашого міста - штурму фортеці Ізмаїл 1790 р. В розділі представлені прапори, обмундирування, спорядження турецької і російської армій XVIII ст., кераміка, знайдена на території колишньої фортеці. Стрижнем колекції є холодна та вогнепальна зброя  XVIII ст., бомби, ядра тогасу.  

fngfgn8

У контексті теми -  блок матеріалів, що розповідає про участь Чорноморського козацького війська в штурмі фортеці. Представлені експонати: козачі свита, зброя, булава, релігійні атрибути, макет човна, документи - допомагають розкрити зовнішній і внутрішній вигляд козака.Оживляє експозицію розділу невелика живописна галерея, якій відведено центральне місце в залі. У ній представлені портрети полководця й участників штурму фортеці. 

 

fh5

 

 

 

 

Другий зал музею розповідає про дитинство та юність полководця, а також участь О.В. Суворова в Семирічній (1756-1763 рр.), Польській (1768-1772 рр.), Російсько-турецькій (1768-1774 рр.) війнах, службу в Астраханському й Суздальському піхотних полках, про роль полководця в полоненні О. Пугачова.

 

YJJRTU3

Настрій експозиції розділу задають портрети юного Олександра Суворова, його батька Василя Івановича, блискучих полководців XVIII ст. Домінантою залу є шестифунтова артилерійська гармата (96 мм), яка вперше експонується на реконструйованому лафеті. Важливою складовою всього експозиційного ряду музею є карти й документи.

 

 

4544gjh

 

В окремому залі, невеликому й затишному, відвідувачів чекає зустріч із зовсім іншим образом О.В. Суворова - батька та чоловіка. У розділі представлені портрети дітей полководця, Наталії та Аркадія, дружини Варвари, фрагмент генеалогічного дерева роду Суворових. Старі меблі чудово вписалися в інтер'єри залу.

 Енергетику розділу доповнюють листи полководця, які допомагають краще відчути його душу й відтворити неупереджену картину відносин Олександра Васильовича з дружиною та дітьми.

 

 

 

efegt5

  Наступний музейний зал є найбільш тематично насиченим. Він розповідає про участь полководця в Російсько-турецькій 1787-1791 рр., Польській 1794 р. війнах, Італо-Швейцарському поході 1799 р. Експозиція включає й комплекс матеріалів, що свідчать про фортифікаційне, інженерне та військово-педагогічне мистецтво О.В. Суворова.

 

sfh7 У розділі відвідувачі познайомляться з цілою низкою музейних раритетів - обмундируванням і спорядженням австрійської, російської та французької армій  XVIII ст. Інтер'єр залу прикрашають живописні роботи, серед яких - картина знаменитого франко-італійського баталіста XVII ст. Ж. Куртуа «Сутичка турецьких вершників з важкою кавалерією».

ht67

 

 

 

 

 

Документальна складова розділу акцентує увагу на одній з важливих відмінних рис полководця - гуманізмі Олександра Васильовича. Суворовська теза «... переможцю пристойна великодушність ...» проходить червоною ниткою через музейну експозицію залу.

 

Останнім дням життя полководця присвячений невеликий камерний зал. Його важливою особливістю є те, що в ньому немає яскравого освітлення. В експозиції представлені копія посмертної маски полководця, поетичні твори авторів XVIII ст., які відгукнулися на смерть О.В. Суворова, книги. Тонким художнім рішенням стало введення в розділ ікон XIX ст.hjh6

 У другій частині залу представлені листи О.В. Суворова, які виступають за словами полководця «неложними свідками істини».

qe4

 

ll6 Заключні розділи музею присвячені пам'яті полководця, втіленій у військовій літературі, поезії, музиці, мистецтві в XIX-XXI ст. Експонати різних епох розміщені за колекційним і тематичним принципами. Це обумовлено тим, що часова ємність даних розділів досить велика, а простір залів обмежений.

 

 

45fjhjЕкспозиція дивує відвідувачів серією малюнків Т.Г. Шевченка на суворовську тему.

В експозиційному рішенні заключного розділу знайшла місце розповідь про колишніх господарів особняка, в якому нині розташовується музей. Портретна галерея й інтер'єр занурюють відвідувачів в атмосферу минулого століття.

 В контексті основної експозиції діє голографічна виставка, що представляє особисті речі полководця , які знаходяться у Суворовському музеї в Санкт-Петербурзі. 

 

Все права защищены. Использование материалов разрешается при условии ссылки © 2017

Powered by Warp Theme Framework