Колекція

jhgj77Музей володіє унікальним фондовим зібранням,що складає більше 35 тис. предметів.

vvr5В його основі - колекції, які відображають військово-історичну специфіку музею. Це - обмундирування та спорядження турецької, західноєвропейської, російської, радянської та української армій XVII - XXI ст.  986h 

cfxbgr5До складу музейного фонду входить великий блок матеріалів, які передали бійці Ізмаїльського прикордонного загону - учасники АТО.

 

 Колекція зброї є особливою гордістю музею. Вона представлена унікальними зразками холодної та вогнепальної зброї західноєвропейського, східного, російського, радянського походження. Його хронологічні рамки охоплюють період від XIV до XXI ст.

bbk7

 

 Найбільш цікава частина зібрання музею складається з матеріалів, пов’язаних з  періодом штурму фортеці Ізмаїл у 1790 р. Це – велика колекція холодної та вогнепальної зброї, знамена російської та турецької армій XVIII – XIX ст., живопис, а також ядра та бомби, знайдені на території колишньої фортеці Ізмаїл. Частина цієї колекції була передана музею мешканцями міста та району.

g666

  

У музеї також зібрані найцікавіші твори батального живопису, графіки, скульптури, рідкісні книжкові видання з військової історії, а також колекції іншого характеру: археологічна, етнографічна,нумізматична, документи і матеріали з історії Ізмаїла та Придунайського краю. 

 

fht66

nhu7

 Фонди музею постійно удосконалюються та доповнюються цікавими матеріалами, документами про дії Чорноморської флотилії та роль українського козацтва, про українські полки у суворовських бойових походах XVIII ст., про події воєнної історії України.