jgjkggjkhglk

 

 Ізмаїльський музей О.В. Суворова –  одна з головних пам’яток Ізмаїлу. Він невеликий за своїми розмірами, але змістовний та цікавий.  Старовинна будівля музею розташована у самому центрі історичної забудівлі міста на вул. Пушкіна, 37. Красивий музейний особняк кін ХІХ ст. у минулому належав колишньому міському голові І.І. Авраамову.

За  більш ніж  70-річну історію свого існування музею вдалося зібрати величезну кількість музейних цінностей і воїстину унікальних експонатів. Сьогодні у його колекції  зберігається  більше 35 тис. предметів, серед яких – раритетні турецькі бойові прапори XVIII – XIX  ст., нумізматика зі скарбів,  знайдених на території фортеці Ізмаїл, унікальні скульптури, живопис та графіка на воєнно-історичну тему європейських, українських та російських авторів.

Сучасна суворовська експозиція була відкрита після завершення повномасштабних ремонтно-реставраційних робіт у 2009 році. Автором художнього оформлення музею є народний художник України А.В. Гайдамака.

Музейна експозиція наповнена колекціями зброї, обмундирування та спорядження східних, західноєвропейських та російської армій XVIII – XIX ст. Цікавими експонатами є знахідки з колишньої фортеці Ізмаїл, а також предмети передані провідними музеями України та СРСР.

Суворовський штурм добре укріпленої ізмаїльської фортеці – найбільш яскрава сторінка у багатовіковій історії міста. Перлиною Ізмаїльського музею О.В. Суворова є діорама «Штурм фортеці Ізмаїл російськими військами та українськими козаками під командуванням О.В. Суворова», яка була відкрита у 1973 році. Мальовниче полотно діорами (8*20 м) встановлено у приміщенні колишньої турецької мечеті XVI ст. на березі р. Дунай.

Експозиція музею удосконалюється та доповнюється цікавими матеріалами, документами про дії Чорноморської флотилії та ролі українського козацтва у штурмі фортеці Ізмаїл 1790 р., про українські полки у суворовських бойових походах XVIII ст., про події воєнної історії України та Придунайського краю.

У музейних залах, що зберігають старовинні воєнні атрибути, де ніби чути  грім гармат, рокіт бойових барабанів, відвідувачів очікує зустріч з яскравими епізодами воєнної історії XVIII – XIX ст.

Ласкаво просимо до музею!

З повагою директор Ізмаїльського музея А.В. Суворова  Лариса Федорівна Гончаренко.

 

Все права защищены. Использование материалов разрешается при условии ссылки © 2017

Powered by Warp Theme Framework